Dünyanın En Hızlı Saç Uzatan Formülü Evde

Çevresinden veya medyadan edindiği eksik, yanlış bilgilerle farklı yöntemler deneyerek derinin kullanmasına hatta saçların uzamasına yönelik girişimlerde bulunulur. Bazı yanlış uygulamalar faydadan çok zarar veriyor. Dünyanın en hızlı saç uzatan formülü evde kendi yöntemleriyle geliştirerek mucizevi sonuçlar elde etmek isteniyor.

Dış görünüşümüz kişiliğimizi yansıtır. İnsanların ilk izlenimi vücudun üst bölümü olan kafada dolayısıyla saçlarla şekillenir. Bakımlı, gür bir saç herkeste olumlu bir intiba bırakır. Saçlar uzun, gür, canlı ve etkileyici değilse negatif bir değer yargısı oluşur. Herkes bu gerçeği çok iyi bildiği için saçlarına gözü gibi bakarken, bilerek ya da bilmeyerek zarar veriyor. Güvenilir kaynaklardan derlediğiniz saç bakım kürleri sizin için uygulanabilir ve etkili sonuçlar verebilir olanlarıdır. Yine de bu tür girişimlerin her insanda ve saç tipinde farklı sonuçlar vereceği unutulmamalı cilt uzmanına sormadan danışmadan hiçbir kür yöntem ve malzeme saçlar üzerinde denenmemelidir!

Hızlı saç uzatma yöntemleri

Yavaş ve cansız bir şekilde uzayan saçların hızlanması ve gür bir hal alması için yapılması gereken pratik yöntemler şunlardır;

İlginizi çekebilir;

Madecassol Yüzümü Mahvetti: Cilt Bakımımda Yapılan Yanlışlar

Diprospan İğne Kullanıcı Yorumları: İyileşme Sürecinden Kesitler

 • Saç maskelerinin doğal ürünlerden yapılanı tercih edilmelidir.
 • Hint yağı maskesi kullanılmalıdır.
 • Elma sirkesi kürü ile bakım yapılmalıdır.
 • Aloe vera özellikli maskeler tercih edilmelidir.
 • Saçın uzamasına katkı sağlayan soğan kürü denenmelidir.
 • Yumurtanın akı ile yapılan maske yöntemi göz ardı edilmemelidir.
 • Saçlar her gün düzenli olarak taranmalıdır.
 • Saç uçlarında meydana gelen kırıklar aldırılmalıdır.
 • Saç tipine uygun şampuan ve saç kremi tercih edilmelidir.
 • Doğan ve sağlıklı besinler tüketilmeli gerekirse vitamin takviyesi alınmalıdır.
 • Zaman zaman saç diplerine masaj yapılmalıdır. Yapılan en büyük yanlış uygulama olan sıcak su ile değil soğuk su ile saçlar durulanmalıdır!
Dünyanın en hızlı saç uzatan formül
Dünyanın en hızlı saç uzatan formül

Etkili ve çabuk saç uzatan doğal formüller

Çabuk saç uzatan muz maskesi kürü nasıl hazırlanır?

Bileşenler nedir?

Doğal bir yöntem olan muz maskesi kürü için orta büyüklükte 2 adet muz, birer yemek kaşığı zeytinyağı, bal ve Hindistan cevizi yağı kafidir.

Nasıl hazırlanır?

Pratik bir şekilde hazırlamak için, soyulmuş muzların üzerine yağlar ilave edilir ve iyice ezilip karıştırılır. Mükemmel bir kıvam elde edilinceye kadar karıştırma işlemine devam edilir.

Formül nasıl uygulanmalıdır?

Hazırlanan kür öncelikle saç diplerine nüfuz etmesi için masaj yapılarak yedirilir. Bir süre sonra artan muz kürü saçların üzerine tarak yardımıyla iyice yayılarak bütün saçların etkileşimini sağlanır. Yarım saat kadar bekledikten sonra cilt tipinize uygun şampuan ile ılık su kullanarak yıkama işlemini gerçekleştiriniz.

Saçları çabuk uzatan soğan maskesi tarifi evde nasıl hazırlanır?

Soğanın içeriğinde bulunan bileşenlerin saç uzatmada çok etkili olduğu uzmanlar tarafından da sık sık dile getirilmektedir. Siz de bu mucizevi bitkinin maskesini evde hazırlayıp uzamayan saçlarınızın inadını kırabilirsiniz.

Bileşenler nedir?

İhtiyacınız olan sadece 4-5 tane orta büyüklükte kuru soğan ile 1 litre kadar su.

Nasıl hazırlanır?

Hızlı ve etkili saç uzatma formülünü soğan ile hayata geçirmek için suyu ocakta kaynamaya bırakın. Bütün soğanları soyduktan sonra doğrayıp kaynayan suyun içine ilave edin. Yaklaşık 15 dakika kadar kaynayan soğan kürünü soğuması için bekletin.

Formül nasıl uygulanmalıdır?

Uygulama aşamasında ise soğuyan soğan suyunu başınızın bütün bölgesine yavaş yavaş yedirin. Yani hızlı saç uzatma formülü elinizdeki soğan suyudur, yavaş yavaş saçlarınızı hazırladığınız iksirle yıkayarak uzamasının önündeki engelleri kaldırın.

Soğanın kokusu bazılarını rahatsız etse de uygulama sonundaki mucizevi etkilerini görünce her şeyi unutacağından durulamadan önce bekleyebildiğiniz kadar bekleyin. Ne kadar çok beklerseniz o kadar etkili sonuç alacağınızı aklınızdan çıkarmayın. Nihayetinde saçlar yıkanarak arındırılır ve sonuç beklemeye başlanır.

Saçların hızlı uzamasına yardımcı yağlardan oluşan formül

Bileşenler nedir?

En çabuk saç uzatan formüller genelde yağlardan oluşur. Sizin de böyle bir formülü hayata geçirmeniz için 10 gram Hint yağına 10 gram zeytinyağına ve 5 gram da lavanta yağına ihtiyacınız olacak. Saçların çok hızlı bir şekilde uzamasına yardımcı olmak isteyenler beşer gram badem ve susam yağı da karışıma ortak edilebilir.

Dünyanın En Hızlı Saç Uzatan Formülü Evde: Nasıl hazırlanır?

Dünyanın en hızlı saç uzatan formülü evde hazır hale gelmesi için bütün yağların bir kapta karıştırmaya ihtiyacı var. Verilen formüldeki ölçüler saçınızın sıklığına hacmine veya ihtiyaca binaen artırılır veya azaltılabilir.

Hazırlanan yağlı saç kürü saçlara nasıl uygulanmalıdır?

Öncelikle karışım saç diplerine sürülmeli ve köklere ulaşması için parmak uçları ile dairesel hareketler yapılarak derinin dibine nüfuz etmesi sağlanmalıdır. İşlem kafanızın tamamı yağlancaya kadar devam etmelidir. 5-6 saat kadar beklendikten sonra yıkanmalıdır. Verimli sonuç almak isteyenler seri bir şekilde saç uzatmak için yağ formülünü 10 günde bir tekrarlamalıdır.

Çabuk saç uzatan yumurta maskesi formülü

İçindeki proteinler besin kaynaklı olarak vücudumuzda önemli bir etki bıraktığı herkesçe bilinen yumurta hızlı saç uzatmak için de mükemmel bir besindir.

Bileşenler nedir? Nasıl hazırlanır?

Yumurta maskesi hazırlamak için bir tane yumurta ile bir yemek kaşığı balın karıştırılarak içine belli oranlarda Hint yağı veya zeytinyağı eklenmesi yeterli olacaktır. Karıştırma işlemi homojen bir hal alıncaya kadar devam edilmelidir.

Çok çabuk saç uzatan yumurta maskesi saçlara nasıl uygulanmalıdır?

Elde edilen karışım saç köklerine parmaklarınız dairesel hareketler yaparak iyice yedirilmeli. Artan kür saçların üzerine dökülerek tamamen yayılmalıdır. Pozitif bir sonuç alabilmek için bekleme süresi uzatılmalıdır. Bu süre yaklaşık 4-5 saat olmalıdır. Yumurta maskesi saçlardan arındırılmalı ve 2 hafta sonra aynı şekilde tekrarlanmalıdır. Dünyanın en hızlı saç uzatan formülü evde hazırlanarak hem maliyet düşürülür hem de birkaç kez tekrarlanarak uzama işleminin çabuk olması sağlanır.

Yorum yapın