Zestat Kullananların Yorumları: İlacı Deneyimleyenler Ne Diyor?

Zestat kullananların yorumları farklı forum ve sözlük siteleri üzerinden paylaşılır. İlaca dair bilgisi ve deneyimi olan herkes çeşitli yorumlar yaparak görüş bildirir. Normal şartlarda ilaçlar hakkında yorumları inceleyerek kullanmak kesinlikle yanlıştır. Doktor bilgisi dahilinde kullanılması gerekir. Yine de fikir vermesi açısından Zestat kullanan bazı kişilerin yorumları şöyle yansır;

 • İlacımı doktorun tavsiyesi ile kullandım. Gerçek anlamda etkili ve güzel bir ilaç.
 • Bende hep yan etki gösteren tek ilaç diyebilirim. Ne zaman kullansam hemen soluğu doktorun yanında aldım.
 • Aralıksız 22 saat uyumama sebep olan o ilaç
 • Aşırı ve yoğun uyku yaptığı için bırakmak istiyor ama korkuyorum da.

Zestat ilacına dair yapılan bazı kullanıcı yorumları yukarıdaki gibi ve benzerlerinden oluşur. Ciddi, ağır ve yan etkileri olabilecek bir ilaçtır. Bu nedenle de sadece doktorunuz tarafından reçete edilmesi halinde belirtilen doz ve süreye uyarak kullanmaya özen göstermeniz gerekir.

Zestat 15 Mg Kullananlar

Zestat 15 mg kullananlar genelde majör depresif bozukluk teşhisi saptanan hastalardır. Doktorun teşhis ederek reçete etmesi gerekir. Hastanın mevcut durumu, yaşı ve varsa diğer kronik hastalıkları gözetilir. Doktor buna göre doz ve süre bilgisi verir. Bazı hastalarda günde bir iki doza bölünerek kullanılır. Bazılarında ise tek doz şeklinde ilerlemek de mümkündür.  15 mg formunu kullanan bazı kullanıcıların ilaca ilişkin yorumları ise şöyledir;

 • Gece uykuya dalmamı o kadar kola hale getiriyor ki…
 • Uyku düzeni oluşturalım derken, uykuya fazla kaçırmamıza sebep olan o antidepresan.
 • Kaliteli bir zihin oluşturmaya yardımcı olduğu için eli öpülesi ilaçlardan biri. Ben ciddi yararını gördüm.

İlginizi çekebilir;

Dünyanın En Hızlı Saç Uzatan Formülü Evde

Madecassol Yüzümü Mahvetti: Cilt Bakımımda Yapılan Yanlışlar

Zestat 15 mg hakkında yapılan bazı yorumlar yukarıda yer verdiğimiz gibi yansır. İlaca dair yorumlardan yola çıkarak kullanmanız gerekir. Mutlaka doktor bilgisi ışığında kullanmaya özen göstermeniz tavsiye edilir.

Zestat Kullananlar Kadınlar Kulübü

Zestat kullananlar Kadınlar Kulübü forum sitesi üzerinden yorumlarını aktif olarak paylaşır. İlacı yeni kullanmaya başlayan ya da başlayacak olanlar ise bu yorumlar üzerinden etkilerini anlamaya çalışır. Ancak sadece bu yorumlar özelinde araştırma yapmak doğru değildir. Depresyon tedavisinde kullanılan ilaç gurupları için sonuçlar herkeste farklılık gösterir. Doz, kullanım süresi ve şekli gibi etkenler de ilacın etki şeklinde belirleyicidir. Bu nedenle yorumlar özelinde araştırma yapmamak, sadece doktorun direktiflerine uymak en doğru adım olacaktır.

Zestat Kullananlar Kadınlar Kulübü
Zestat Kullananlar Kadınlar Kulübü

Zestat Yan Etkileri Yorumlar

Zestat yan etkileri yorumlar üzerinden değil ilacın kendi prospektüsünden incelenmelidir. Her ilaçta olduğu gibi Zestat ilacında da kullanım dozu yanlışlığı, etkin madde ve benzeri etkenlere bağlı olarak bazı yan etkiler görülebilir. En yaygın görülen yan etkileri ise kısaca şu şekildedir;

 • İştah ve vücut ağırlığı artışı
 • Uyuşukluk veya uyku hali
 • Baş ağrısı
 • Ağız kuruluğu 
 • Halsizlik
 • Baş dönmesi, sersemlik hali
 • Bulantı
 • İshal
 • Kusma
 • Kurdeşen veya deri döküntüleri

Bu yan etkilerden en az biriyle karşı karşıya kalmanız halinde hemen doktora başvurup bilgi vermeniz gerekir. Bu süreçte de ilaç alımını durdurmanız tavsiye edilir.

Zestat Kaç Saat Uyutur?

Zestat kaç saat uyutur ya da uyutur mu gibi soruların yanıtları her hastaya göre değişir. Normal şartlarda depresyon tedavisinde kullanılan bir antidepresan ilaçtır. Bu nedenle de uyku yapma ihtimali son derece yüksektir. Bazı hastaların yorumlarına bakıldığında 18-22 saate kadar uyku yaptığı gözlemlenir. Özellikle de ilacı yeni kullanmaya başlayan kişilerde bunun daha yoğun olduğu, zamanla azalarak düzeldiği görülür.

Zestat Bağımlılık Yapar Mı?

Zestat bağımlılık yapar mı sorusuna direk hayır şeklinde yanıt vermek mümkündür. Nitekim psikolojik rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan ilaçlar oldukça ağırdır. Bir anda yüksek dozda başlanmaz. Bunun yanı sıra bir anda bırakmak da ciddi yan etkilere neden olabilir. Doktorun önerisi ile zamanla azaltarak bırakılması daha sağlıklı sonuç almanıza yardımcı olur.

Zestat Ağır Bir İlaç Mı?

Zestat ağır bir ilaç mı sorusuna evet olarak yanıt verilebilir. Majör depresif bozukluk tedavisinde kullanılan, psikiyatrik bir ilaçtır. Ağır antidepresan gurubunda yer alır. Bu nedenle de doz ayarlamaları doktor tarafından hastanın mevcut durumuna göre yapılır.

Zestat hakkında yer verdiğimiz tüm detaylar sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Doktora danışmadan kullanılması kesinlikle tavsiye edilmez.

Yorum yapın