Madecassol Yüzümü Mahvetti: Cilt Bakımımda Yapılan Yanlışlar

Madecassol yüzümü mahvetti şeklinde kullanıcı yorumları forum ve benzeri sitelerde yoğun olarak aktarılır. Madecassol normal şartlarda birinci ve ikinci derece yanık tedavisinde kullanılan, krem formunda bir ilaçtır. Yara ya da yanıkların iyileşme sürecini hızlandırır. Ancak son dönemde cildi güzelleştirdiğine dair artan popülerlikle, güzellik için de kullanılır oldu.

Yanlış kullanım ve doktor tavsiyesi olmaması cildinizde ciddi sorunlar yol açmasına neden olabilir. Cilt yapınıza hitap etmeyen, içerdiği etken maddeye alerjiniz olması ve bu gibi etkenler yüzünüzü mahvetmesine neden olabilir. Bu tarz durumlarla karşı karşıya kalmanız halinde hemen en yakın doktora başvurmanız tavsiye edilir.

Madecassol Yüzümü Yaktı Ne Yapmalıyım?

Madecassol yüzümü yaktı ne yapmalıyım sorusunun yanıtını doğrudan reçete eden doktorunuzdan almanız daha yararlı olur. Ancak ilaç prospektüsüne bakıldığı zaman yüzde yanma hissi tarzında yan etkileri olduğu gözlenir. İlacın etken maddesine karşı olan duyarlılık nedeniyle de yanma durumu oluşturabilir. Eğer cildinize uyguladığınız anda dayanılmaz bir yanma hissi oluşturursa ilaç alımını hemen durdurarak doktora başvuru yapmanız gerekir. Doktora ulaşıncaya kadar yan etkilerin sonucunu hafifletmek üzere yüzünüze soğuk kompres uygulayabilirsiniz.

Madecassol Yüzümü Yaktı Ne Yapmalıyım
Madecassol Yüzümü Yaktı Ne Yapmalıyım

Madecassol Kızarıklık Yaptı Nasıl Geçer?

Madecassol kızarıklık yaptı nasıl geçer diyenler için soğuk kompres uygulaması olarak yanıt vermek mümkündür. Yanıklarda, cilt deformasyonlarında sık kullanılan bu krem çeşitli yan etkiler açığa çıkarabilir. Bunlardan biri de yüzünüzde kızarıklık oluşturmasıdır. Kızarıklığın hızlı bir şekilde geçmesi için sürdüğünüz bölgeye soğuk kompres yapabilirsiniz.

İlginizi çekebilir;

Arveles Adet Geciktirir Mi (Kaç Gün)

Diprospan İğne Kullanıcı Yorumları: İyileşme Sürecinden Kesitler

Eş zamanlı olarak yüzünüze farklı ürünler kullanmamanız da iyileşme sürecini hızlandırır. Çünkü kızarıklık oluşumu cilt bariyerinin zarar gördüğünü ifade eder. Bir süre yüzünüzü düzenli ve duru ılık suyla yıkayıp, soğuk kompres uygulamaya devam ederseniz kısa sürede kızarıklık etkisinin kaybolduğunu görebilirsiniz.

Madecassol Kızarıklık Yaptı Nasıl Geçer?
Madecassol Kızarıklık Yaptı Nasıl Geçer?

Madecassol Yüzde Ne Kadar Kalmalı?        

Madecassol yüzde ne kadar kalmalı sorusunun yanıtı ilacın prospektüsünde yer alır. Ancak bu sorunun yanıtı kullanan kişinin yanık ya da cilt sorunu durumuna göre değişebilir. Uygulama sıklığı, süresi ve şekli hakkında uzman eczacıdan ya da reçete eden doktorunuzdan bilgi almanız en doğru adım olacaktır. Madecassol ile karışım yaparak uygulama yaptıysanız genelde ciltte 1 saat kadar kaldıktan sonra yüzünüzü ılık suyla yıkamanız tavsiye edilir.

Madecassol Yüzü Neden Yakar?

Madecassolyüzü neden yakar sorusunun yanıtı yanlış kullanım, etken madde alerjisi ya da cildin hassasiyeti olarak şekillenir. Genelde bu nedenlerden kaynaklı kullanım sonrası yüzünüzde yanma hissi oluşabilir. Eğer kısa bir süre içerisinde geçmeyen bir yanma hissi oluşuyorsa tedbir almanız gerekir. Bu noktada krem kullanımını anında durdurup hemen doktora bilgi vermeniz gerekir. Çünkü hassas cilt yapınızdan kaynaklı yan etki olarak açığa çıkmış olabilir.

Madecassol Cildi Güzelleştirir Mi?

Madecassol cildi güzelleştirir mi sorusu sosyal medya bu krem ile yapılan karışımların sıkça tavsiye edilmesiyle merak konusu olmuştur. Çeşitli kremleri karıştırıp cilt bakım rutinine eklemek gibi tavsiyeler sadece uzmanlardan alınmalıdır. Genel olarak Madecassol kremi cildin yanıklarını hızlı onarır. Birinci ve ikinci derece yanıkların tedavisinde kullanılır. Ancak cilt üzerinde olumlu etkileri olduğu bilimsel olarak bir gerçekliktir. Bu nedenle cilt bakım rutinlerin de de yoğun olarak tercih edilir.

Madecassol Cildi Güzelleştirir Mi?
Madecassol Cildi Güzelleştirir Mi?

Madecassol Krem Cildi Yeniler Mi?

Madecassol krem cildi yeniler mi sorusuna evet şeklinde yanıt vermek mümkündür. İlacın içerisinde Centellaasiatica bitkisinin ham maddesi yer alır. Bu ham madde cildin yenilenmesi, onarılması ve iyileşmesinde yoğun etki gösterir. Özellikle de yanıklarda hızlı iyileştirme ve cildi sağlıklı forma kavuşturma niteliği mevcuttur.

Yorum yapın