Vajinal Fitil Reçetesiz Alınır Mı? (Reçetesiz Vajinal Mantar İlaçları)

Vajinal fitil reçetesiz alınır mı sorusunun yanıtı evettir. Vajinal fitiller bakire olmayan kadınların kullanımı için uygundur. Genel olarak vajinada görülen mantar, enfeksiyon ve benzeri hastalıkların tedavisinde kullanılır. Özellikle de vajinal mantar hastalığında etkin sonuçlar verir. Günde 1 kez 3 gün boyunca kullanılması tavsiye edilen fitilleri en yakın eczaneden ücretle satın alabilirsiniz. Her ne kadar reçetesiz satışta olsa da mutlaka doktora danışarak onay aldıktan sonra kullanılması yararlı olacaktır. Çünkü ender de olsa, hastalarda bazı yan etkilere sebebiyet verebilir.

Vajinal Mantar Fitil Reçetesiz Alınır Mı?

Vajinal mantar fitil reçetesiz alınır mı sorusuna evet olarak yanıt vermek mümkündür. Mantar pek çok kadında sıkça rastlanan bir durumdur. Kaşıntı, koku ve benzeri olumsuz etkileri nedeniyle günlük hayatı son derece olumsuz etkiler. Vajinal mantar fitillerinin türleri değişkenlik gösterir. Eczanelerde genellikle reçetesiz olarak satıştadır. Ancak hangi fitilin sizin için uygun olduğuna muayene neticesinde doktor tarafından karar verilmesi önemlidir. Yanlış kullanım, doz aşımı ve benzeri durumlar mantar enfeksiyonun daha da artmasına neden olabilir. Doktorunuza danışarak satın alıp kullanmanız gerekir.

Vajinal Enfeksiyon Fitil Reçetesiz Alınır Mı?

Vajinal enfeksiyon fitil reçetesiz alınır mı; vajinal enfeksiyon türlerinde kullanılan fitiller farklılık gösterir. Doktorun muayene etmesi ve reçete etmesi halinde kullanılması gerekir. Yine de eczanelerde reçetesiz olarak satılan enfeksiyon fitilleri mevcuttur. Ancak eczacıya ya da doktora danışmadan alınıp kullanılması kesinlikle uygun değildir. Reçetenizle birlikte doktorun belirttiği kullanım süresi, dozuna uygun şekilde satın almanız ve kullanmanız faydalı olacaktır.

İlginizi çekebilir;

Arveles Adet Geciktirir Mi (Kaç Gün)

Gülünmemesi Gereken Yerde Gülmek Ne Anlama Gelir?

Reçetesiz Vajinal Mantar İlaçları

Reçetesiz vajinal mantar ilaçları sık tercih edilir. Hem reçeteli hem de reçetesiz alınabilen vajinal mantar ilaçları mevcuttur. Bu ilaçlar reçetesiz alınsa da doktor gözetimi ve bilgisi ışığında kullanılmalıdır. Hizmet veren tüm eczanelerden satın alabileceğiniz bazı vajinal mantar ilaçları ise şu şekildedir;

 • Tiokonazol,
 • Butokonazol,
 • Fentikonazol Nitrat,
 • Mikonazol,
 • Sertakonazol,
 • Fluconazole,
 • Klotrimazol,
 • İzokonazol nitrat,

Yukarıda yer alan vajinal mantar ilaçlarının fiyatları ve kullanım süreleri, dozları farklılık gösterir. Hangisini alacağınıza karar vermeden önce doktorunuza danışmayı unutmamalısınız.

Gynomax Fitil Reçetesiz Alınır Mı?

Gynomax fitil reçetesiz alınır mı sorusunun yanıtı evettir. Vajinal mantar ve enfeksiyon tedavisinde en sık tercih edilen ilaçlardan biridir. Günlük olarak kullanılan bu fitil tüm eczanelerde reçetesiz ücret dahilinde satıştadır. İçerdiği bileşenler ve etkin madde, mantar üzerinde oldukça etkilidir. Kullanım süresi, dozu hususunda eczacıya danışarak satın alıp kullanabilirsiniz. Düzenli ve doğru kullanım sonucunda mantar enfeksiyonun tedavisinde oldukça etkilidir.

Gynomax Fitil Reçetesiz Alınır Mı?
Gynomax Fitil Reçetesiz Alınır Mı?

Ketoral Vajinal Fitil Reçetesiz Alınır Mı?

Ketoral vajinal fitil reçetesiz alınır mı sorusunun yanıtı evettir. Fitil formunda olan Ketoral vajinal mantar tedavisi için kullanılır. İlacı tüm eczanelerden ücret dahilinde tedarik edebilirsiniz. Düzenli ve doğru kullanımlarda etkin sonuç alınan bu ilaç aynı zamanda reçete ile de alınabilir. Kullanmadan önce doktorunuza ya da uzman bir eczacıya danışmanız tavsiye edilir.

En İyi Vajinal Fitil Hangisi Kadınlar Kulübü

En iyi vajinal fitil hangisi Kadınlar Kulübü forum sitesinde kullanıcı yorumları ile belirtilir. En iyi skalası hastadan hastaya göre değişir. Ancak vajinal mantar ilaçlarına dair yapılan yorumlar dikkate alınınca en iyi olan ilaçlar şu şekilde yer alır,

 • GynoLomexin Fitil
 • GynoMax Fitil
 • Limenda Fitil
 • Ketoral Fitil

Vajinal mantar ilaçlarına dair merak edilenleri aktardık. İçeriğimiz boyunca yer verdiğimiz her detay sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Doktora muayene olup danışmadan hiçbir ilacın kullanılması kesinlikle tavsiye edilmez.

Yorum yapın