Anestol Pomad Cinsel İlişkide Nasıl Kullanılır? (Ne İçin Kullanılır)

Anestol Pomad cinsel ilişkide nasıl kullanılır, ne gibi faydaları vardır tarzındaki sorular ilacı ilk kez kullanacak kişilerce araştırılır.Anestol Pomad lokal anestezik etkili, topikal krem formunda bir ilaçtır. Ana etken maddesi Lidokain Hidroklorür olan bu krem cinsel olarak geciktirici şeklinde de kullanılıyor.

Normalde ciltte meydana gelen kızarma, kaşıntı, çizik, yanık ya da böcek ısırıkları ağrılarının giderilmesi için cilde sürülerek uygulanır.Boşalma süresini geciktirmese de sadece uyarılma sürecini geciktirme etkisi olduğu ifade edilir. Bu tarz bir sonuç almak için kremi cinsel organa sürmek gerekir. Ancak alerjik reaksiyon oluşturma, yan etki açığa çıkma durumları olabileceği için ne amaçla kullanılacaksa doktora danışmadan kullanılması tavsiye edilmez.

Anestol Pomad Nedir ve Ne İçin Kullanılır?

Anestol Pomad nedir ve ne için kullanılır ve nasıl kullanılır sorularına yanıt aranır. Özellikle de ilk kez kullanacak kişiler bu soruların doğru cevaplarını arar. Anestol Pomad, etkin maddesi Lidokain Hidroklorür olan, krem formundaki bir ilaçtır. Kullanım amaçları şu şekildedir;

 • Çeşitli deri yanıkları.
 • Çeşitli nedenlerden kaynaklanan kaşıntı.
 • Dudak, meme ucu ve anüs çatlakları.
 • Böcek ısırmalarında.
 • Çeşitli kesik ve çiziklerde.

Anestol Pomad genel olarak yukarıdaki semptomların giderilmesi için kullanılır. Reçete ile alınması ve doktor bilgisi ışığında kullanılması tavsiye edilir.

Anestol Pomad Nedir ve Ne İçin Kullanılır?
Anestol Pomad Nedir ve Ne İçin Kullanılır?

Anestol Geciktirici Olarak Kullanılabilir Mi?

Anestol geciktirici olarak kullanılmaz. Krem formunda olan Anestol kremin geciktirme etkisi bulunmaz. Ancak kayganlaştırıcı ve uyarılma sürecini geciktirme amacıyla cinsellikte kullanılan bir kremdir. Hassas ciltler ya da etkin maddeye karşı oluşabilecek alerjik reaksiyonlar için mutlaka doktora danışarak kullanılması gerekir.

İlginizi çekebilir;

Vajinal Fitil Reçetesiz Alınır Mı? (Reçetesiz Vajinal Mantar İlaçları)

Vemcaine Sprey Fiyatları (Nedir)

Anestol Krem Vajina İçine Sürülür Mü?

Anestol krem anestezik etkiye sahip olduğu için vajina içine sürülmez. Vajina ve benzeri mukozal yapılara uygulanması uygun değildir. Uygulanması halinde sürüldüğü bölgede aşırı yanma ve ağrı oluşumuna sebep olabilir. Bunun yanı sıra vajina florasının bozulmasına ve enfeksiyon kapmasına da neden olabilir. Bu nedenle de cinsel birliktelik öncesi ya da sonrasında vajina içerisinde kesinlikle sürülmemesi tavsiye edilir.

Anestol Kremi Nasıl Kullanılır?

Anestol kremi nasıl kullanılır diye merak edenler içi yanıtlayalım. Anestol krem formda olduğu için sürülebilir ilaçlardan biridir. Hangi bölgeye kullanılacaksa bir miktar parmağa alınarak bölgeye masaj yapar şekilde sürülmesi gerekir. Günlük kullanım dozu ve süresi ise hastadan hastaya göre değişir. Bunun yanı sıra ne tür bir rahatsızlığın giderilmesi için kullanılacağı da kullanım süresi ve şekli üzerinde etkilidir. Doktorun belirttiği uygulama şekli ve süresine göre kullanılması tavsiye edilir.

Anestol Pomad Kullananlar Kadınlar Kulübü

Anestol Pomad kullananlar Kadınlar Kulübü forum sitesinde ilaç hakkında görüşlerini bildiren yorumlar paylaşır. Kullanıcı yorumları kreme dair fikir verse de kullanım için yeterli değildir. Yorumları bilgi edinmek amacıyla inceleyebilir ancak doktora danışmadan kullanmamanız gerekir. Forumda yer alan bazı yorumlar kısaca şu şekilde yansır;

 • Gece uyurken sinek mi böcek mi artık ne ısırdı bilmiyorum. Kollarım kıpkırmızı olmuş yanıyordu. Kremi sürer sürmez etkisini hemen gördüm. Kısa sürede iyileştirdi.
 • Yemek yaparken parmağımı hafif çizdim. Çok derin bir bıçak izi yoktu ama hızlı iyileşmesi için Anestol sürdüm ve sonuç aldım.
 • Meme ucumda emzirme sonrası çok çatlak oluşmuştu. Bu görüntü beni rahatsız ettiği için düzenli olarak Anestol kullandım. Tam anlamıyla çatlaklar geçmese de baya hafifletti. Kötü görünüm gitti.

Kullanıcı yorumları genelde yukarıdaki gibi ya da benzerleri şeklindedir. Bu yorumların geneli baz alındığı zaman kullanan kişilerin çoğunlukla olumlu sonuçlar aldığı gözlenir.

Anestol Pomad Geciktirici Yorumlar

Anestol Pomad geciktirici yorumlar sözlük ve forum sitelerinde dikkat çeker. Anestol Pomad normalde geciktirici bir ilaç ya da krem değildir. Ancak bazı kişiler geciktirici etkisi olduğunu savunarak kullanır. Bilimsel olarak geciktirmeye dair bir etkisi olmadığı bilinse de uyarılma sürecini geciktirdiği bilinir. Cinsel geciktirme amacıyla kullanan bazı kullanıcıların yorumları ise şu şekildedir;

 • Aşırı yanma hissi yaptı. Ama bence yok dense de geciktirme etkisi var.
 • Erkek arkadaşımın cebinden çıkarmadığı krem. Araştırınca ne için kullandığını anladığımda şaşırmıştım. Deneyimlerime göre geciktirme etkisi var diyebilirim.
 • Geciktirme süresi çok olmasa da işe yarıyor. Denemekte fayda var.

Anestol Pomad kremine dair merak edilenleri aktardık. Tüm bu detaylar sadece bilgilendirme amacıyla aktarılmıştır. Doktor bilgisi dışında herhangi bir amaçla kullanımı uygun değildir.

“Anestol Pomad Cinsel İlişkide Nasıl Kullanılır? (Ne İçin Kullanılır)” üzerine bir yorum

Yorum yapın