Ürederm Lipo Fiyat (Yüze Sürülür Mü)

Ürederm Lipo fiyat detayları 2024 yılında ilaç gruplarına yapılan zamlardan sonra değişti. Tüm eczanelerde aynı satış fiyatı üzerinden satışa sunulan Ürederm Lipo için en güncel fiyat detayları şu şekildedir;

  • Ürederm %20 krem fiyatı: 66 TL
  • Ürederm %40 emulsiyon jel fiyatı: 202,5 TL
  • Ürederm Hydro %5 200 gr krem fiyatı: 137 TL
  • Ürederm Hydro %10 emulsiyon fiyatı: 139 TL
  • Ürederm lipo %10 emulsiyon fiyatı: 139 TL

Ürederm Lipo güncel fiyat aralıkları yukarıdaki gibidir. Reçeteli ve reçetesiz fiyat aralıkları değişir. Ayrıca sigortalı olma durumunuza göre de fiyat farklılıkları olabilir. Eczaneye danışarak detaylı bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

Ürederm Lipo %10 Emülsiyon Ne İçin Kullanılır?

Ürederm Lipo %10 emülsiyon ne için kullanılır, nasıl kullanılır, reçete ile mi alınır gibi sorular merakla araştırılır. Bu ilaç alık pulu görünüme sahip olan kuru cilt hastalığı tedavisinde kullanılır. Ayrıca egzama, kronik kuru cilt hastalığı ve bunlara eşlik eden deri hastalıklarının tedavisinde yoğun olarak kullanılan bir ilaçtır. Sadece doktor muayenesi sonucunda uygun görülürse reçete edilerek kullanılması tavsiye edilir. Harici kullanımlarda yan etkiler açığa çıkabileceği için doktora danışılmalıdır.

Ürederm Lipo Reçetesiz Alınır Mı?

Ürederm Lipo reçetesiz alınır mı sorusuna evet şeklinde yanıt vermek mümkündür. Çeşitli cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılır. Yine de doktora danışarak kullanılmasında yarar vardır. Ancak özellikle de cilt kuruluğu gibi hastalıklarda uzman bir eczacıya kullanım talimatı için danışıp satın alarak kullanabilirsiniz. Egzama tedavisinde de aynı yöntemle kullanmanız mümkündür. Ancak doğru etkiyi göstermesi için cilt hastalığınız üzerinde etki eden bir ilaç olduğundan emin olmanız gerekir.

Bu yazılarımızda ilginizi çekebilir;

Buscopan Fiyat Reçetesiz (Ne İşe Yarar)

Adidas Ayakkabı Orijinallik Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ürederm Lipo Aile Hekimi Yazabilir Mi?

Ürederm Lipo aile hekiminin yazabileceği bir ilaçtır. Hyaluronik asit bazlı cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılan bu ilaç reçeteli olarak alınabilir. Aile hekiminiz muayene neticesinde eğer ilacı hastalığınıza uygun görürse reçete edebilir. Ek olarak ilacın kullanım süresi, dozu ve kullanım şekli hakkında sizi yönlendirir. Bu bilgileri dikkate alarak düzenli kullanmanız halinde cilt hastalığınızı tedavi edebilecek güçlü bir ilaçtır.

Ürederm Lipo Yüze Sürülür Mü?

Ürederm Lipo yüze sürülür mü sorusuna evet olarak yanıt vermek mümkündür. Nitekim ilacın prospektüsünde yer alan bilgiye göre yüz bölgesinde kullanırken son derece dikkatli olmanız gerekir. Özellikle göz ve dudak çevresiyle temas etmemesine özen göstermeniz tavsiye edilir. Haricen cilt hastalığının olduğu bölgelerde kullanmanın bir sakıncası bulunmaz. Ancak doktorunuza bu konuda danışarak uygulamanız gerektiğini de unutmamalısınız.

Ürederm Lipo Yüze Sürülür Mü?
Ürederm Lipo Yüze Sürülür Mü?

Ürederm Lipo Krem Kullanıcı Yorumları

Ürederm Lipo krem kullanıcı yorumları çeşitli forum ve sözlük sitelerinde sıkça yer alır. İlacı daha önce çeşitli cilt hastalıklarının tedavisinde kullanan hastalar etkileri hakkında görüşleriniz bu yorumlarda belirtir. Kısaca bazı yorumlar şu şekilde aktarılmıştır;

  • Cildimdeki egzama son derece canımı sıkmaya başlamışken bu kremle tanıştım. Hem kaşıntıyı giderdi hem de cildimi yumuşattı.
  • Aşırı derecede kuru bir cildim var. En ufak bir şeyde hemen çatlayarak ağrı yapıyor. Doktorumun tavsiyesiyle tanışıp güzle sonuç aldığım bir kremdir.
  • Emilmesi çok zor olan bir krem. Sürekli masaj yaparak uyguladığım halde cildim bir türlü emmiyor. Ama güzel bir şekilde nemlendiriyor. Cildim kuru olmasına rağmen gayet etkili. Cildimin pul pul olan görüntüsünü geçirmesi bile benim için yeterli.

Ürederm Lipo hakkında merak edilen soruların yanıtlarına içeriğimiz boyunca yer verdik. Aktardığımız her detay sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Bu açıdan doktora danışmadan kullanılması kesinlikle tavsiye edilmez.

Yorum yapın