Sessiz Mutfak Aspiratörleri Neden İlgi Görür?

Bilhassa akıcı madde ve kirli havanın yoğun olduğu ortamlarda önemli bir sorunu oltadan kaldıran sessiz mutfak aspiratörleri insan sağlığı açısından büyük bir görevi üstlenmektedir. Ergonomik ve fonksiyonel özellikleri ile bilhassa mutfakta yağ, nem ve buhar gibi olumsuz faktörleri devre dışı bırakmasıyla önemli bir görevi yerine getirmektedirler. Her geçen gün yeni modeller üstün özelliklerle donatılarak tüketicilerin vazgeçemedikleri demirbaşlar arasına girmeye başlayan bu ürün, halk arasında fan olarak da adlandırılır. Dilimizde ise davlumbaz olarak kullanılır.

Aspiratör alırken nelere dikkat edilmelidir?

 

Bir ürün almadan önce ihtiyacın ne olduğu önceden bilinmelidir. Bu durum sessiz mutfak aspiratörleri için de geçerlidir. Kullanacağınız alanın baca durumu, genişliği, temizlenecek havanın kapasitesi ve diğer benzer kriterler dikkate alınarak araştırma yapılmalıdır. En önemli etkenlerden birisi de eğer bacasız bir davlumbaz alma zorunluluğunuz varsa karbon filtreli ürünleri araştırmanız gereklidir. Baca olmadığından içeride yoğun hissedilecek kötü kokuların hapsedilmesi için karbon filtreli sessiz davlumbazlar listenin başında yer alacaktır.
Kullanıcılar sessiz ortamları tercih ettiği için bilhassa mutfakta yemek yaparken birkaç elektronik cihazın birlikte çalışması ile insanı rahatsız eden bir gürültü söz konusu olmaktadır. Bütün bu olumsuzlukların üstüne yüksek ses gücü olan eski tip aspiratörler kullanılırsa artık kulak sağlığı tehlikeye girecektir. Bu tür olumsuzluklarla karşılaşmamak için ilk kriter, sessiz mutfak aspiratörü yönünde tercihte bulunmak olacaktır.
Piyasada birbirinden üstün özellikleri bulunan aspiratör modelleri farklı renk seçenekleriyle tüketicilerin beğenisine sunulmuştur. Çoğunda 3 kademeli hız ayarı bulunan, yıkanma özelliği olan alüminyum filtreleri sayesinde ekonomik olanlar da seçenekler arasında yer almaktadır.
Dokunmatik kontrol paneli olan ya da uzaktan kumandalı seçenekler sunan tek ya da çift motorlu davlumbazlar beklentilerinize cevap verecek niteliktedir. Bütün bu fonksiyonel özelliklerin elbette ekonomik bir bedeli vardır. Sizin için en önemli kriterin sessiz çalışan ve fiyatı uygun olan modeller olduğunu söyleyebiliriz.
Sessiz mutfak aspiratörlerinin yeni modellerinde şeffaf cam panel dikkat çekmektedir. Doğal olarak teknoloji ile uyum sağlayan bu ürünler hem dokunmatik bir kullanım kolaylığı sunar hem de yıkanabilir filtre özelliği ile baca olmayan yerlerde ortamın havasını azami derecede temizler.

En beğenilen sessiz mutfak aspiratör modelleri

 

  • Bağlantısız bir kullanım imkanı sunan Miele marka davlumbaz listenin 10. sırasında yer almaktadır.
  • Beko‘nun halojen aydınlatma özelliği bulunan modeli de en beğenilenler arasında listeye 9. sıradan giriş yapmıştır.
  • Şık tasarımı ile 10 üzerinden 9.7 puan alarak 8 sıraya yerleşen Arçelik p 183 s modeli tüketicilerin beklentilerine cevap vermektedir.
  • 3 kademeli hız ayarı olan Vestel Efes mutfak aspiratörü de listede 7. sırada yer bulmuştur.
  • Alüminyum kaset filtre ile tüketicilerin beklentilerine cevap veren Simfer 8505 geniş kesimlerin beklentilerini gidermeyi başarmıştır. 6. sırada iyi bir yer edinmiştir.
  • Uygun fiyatı ile tüketicilerin çoğunluğu Altus sessiz davlumbaz modellerini satın almayı düşününce listede 5. sıra kendilerinin olmuştur.
  • En iyi aspiratör modelleri listesine damga vuran karbon filtreli Vestel Truva modeli 10 üzerinden 9.8 puan alarak rakiplerine göz dağı vermektedir. Haklı olarak listede dördüncülük onların olmuştur.
  • Yerli üretim yüksek emiş gücü olan Arçelik p 179 modeli ile ilk 3 arasına girmeyi başarmıştır.
  • En başarılı davlumbaz modelleri üretmeye yine yerli bir marka olan Vestel Bergama yıkama bilen yağ filtresi ve sessiz çalışma özelliği ile 2. sırada dikkat çekmektedir.
  • En beğenilen sessiz aspiratör modelleri listesinin en tepesinde Alman markası Bosch düşük ses seviyesi sayesinde kendine önemli bir yer edinmeyi başarmıştır.

Aspiratör modelleri, özellikleri ve fiyatları

Fransızca kökenli olan aspiratör, kötü şeyleri çekmek anlamında kullanılır. Örneğin süpürgelerde aynı görevi üstlenmektedir. Onlar gözle görülebilen zerrecikleri yani katı maddeleri içine çekerken davlumbazlar ise havadaki gözle görülmeyen kötü koku nem gibi maddeleri arındırmaktadır. Çalışırken fan devreye girer ve ortamdaki istenmeyen her türlü kokuyu içine çeker.
Aspiratör modelleri her geçen gün yenilenerek tüketicilerin beklentilerini en üst perdeden karşılamak için geliştirilmektedir. Sizin beklentileriniz ve ihtiyaçlarınız için her türlü özelliğe sahip ve bilhassa sessiz mutfak aspiratörleri yoğun talep nedeniyle üretimi en fazla arttırılan modellerdir.
Ev ve iş yerlerindeki ortamın insan yaşamına uygun hale getirilmesine olanak tanıyan sessiz davlumbazlar reyonlarda yerlerini alıp tüketicilerin ilgisini çekmeye çalışmaktadırlar. Bu ürünlerin her türlü beklentiye cevap vermesinin yanında fiyatları da özellikleri ve işlevleri paralelinde değişkenlik göstermektedir. Sessiz mutfak aspiratörleri sadece fiyatları ile değil, filtreleri, motor güçleri, uzaktan kumandalı ya da dokunmatik gibi farklı seçenekleriyle tüketicilerin her türlü sorununa çözüm üretmektedirler.

Yorum yapın