Redepra 15 Mg Yorumları (Yan Etkileri Neler)

Redepra 15 mg yorumları incelendiğinde kullanıcılar memnun olduğunu fakat yan etkilerini gözlemlediklerini ifade ediyor. Bu ilacı yaklaşık 60 gündür kullanan bir hasta memnuniyetini dile getirirken, obsesif davranışları arttırdığına yönelikte bir şikayette bulunuyor.

Redepra, ruhsal sağlığı etkileyen tedavi edici bir ilaç türüdür. Hastaların çoğunlukla gösterdiği majör depresif bozukluğunun tedavisinde kullanılır. Özellikle intihar ile ilişkili her türlü psikolojik davranış ve düşünceyi ortadan kaldırmak üzere doktor tavsiyesi ile kullanılan bir ilaçtır.

Aynı hasta bazı şeylere yönelik takıntılılık durumunun başladığını ve birisini dinlemekte zorluk çektiğini de ifade ediyor. Redepra ilacını kullananların sıklıkla söylediği bir diğer şikayet ise uyku problemi oluyor. Pek çok kişi bu ilacı almadan uyuyamadığını söylüyor.

Redepra Yan Etkileri Yorumlar

Redepra yan etkileri yorumlar arasında; en çok gün içinde aşırı uykulu ve yorgun hissettirdiği söyleniyor. Özellikle ilaç kullananlar bu ilacı kullanmaya başladıktan sonra belirgin şekilde kilo almaya başladığını da ekliyor. İlacın yan etkileri kullanıcı yorumları tarafından değerlendirildiğinde daha çok odaklanma problemine sebep olduğu ve sürekli zihni meşgul eden bazı takıntılı halleri arttırdığı da söyleniyor.

Bir başka kullanıcı yorumu yan etkisi olarak huzursuz bacak sendromu başladığını ifade ediyor. İnanılmaz derecede iştahı açan bu ilaç kilo verme problemi olanların büyük problemi haline gelebiliyor. Kullanıcıların %50’sinden fazlası ise bacaklarda kasıntı ya da titreme problemi ile karşılaştığını da ekliyor.

Bu yazılarımızda ilginizi çekebilir;

Üst Düzey Performans için Aralıklı Oruç Diyet Listesi

Lyrica 300 Mg Reçetesiz Satın Alınır Mı?

Redepra 15 Mg Nedir, Ne İşe Yarar?

Redepra 15 mg nedir, ne işe yarar? Her tablet 15 mg mirtazapin etken maddesi içerir. Antidepresan ilaç olarak kullanılan Redepra sarı renkli, bir yüzü çentikli ve yuvarlak formda bir ilaçtır. Karton kutu içerisinde 14’lü veya 28’li tabletler halinde satılır. Yetişkinlerin depresif bozukluk tedavisinde kullanıldıkları bir ilaçtır. 2 ile 4 hafta arasında kişinin düzenli kullanımı ile kendini iyi hissetmesini sağlar ancak zıttı bir durumla karşılaşılırsa doktora danışılması önerilir.

Redepra Uyku İlacı Mı?

Redepra 18 yaş üzerinde olup doktorun tavsiye ettiği depresif bozukluk yaşayan hastaların tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Saldırganlık, öfke hali, intihar girişimi düşüncesi gibi bazı kritik dönemlerde doktor tavsiyesi ile alınması önerilir. Majör depresif bozukluğunda ve anksiyete krizlerinde genellikle kullanılan Redepra, uyku ilacı değildir.

Ancak yan etkisi olarak uyku halini getirebilir. Özellikle morfin etkili şiddetli ağrı kesici ilaçlarla birlikte kullanıldığında uyku ilacı görevi üstlenir ancak kesin olarak Redepra bir uyku ilacıdır demek doğru olmaz.

Redepra 15 Mg Uyku Yapar mı?

Redepra 15 mg uyku yapar mı? depresyon ataklarında daha çok tercih edilen yetişkinlerin doktor tavsiyesi ile kullanılması önerilen Redepra kullanılmaya başlandıktan sonra şiddetli uyku hali gözlemlenebilir. İçinde bulunan etken madde antidepresan ilaç grubunda olması ve güçlü bir ruhsal ilaç olarak kabul edilmesi farklı yan etkilere de sebep olabiliyor.

Depresif bozukluk tedavisinde kullanılan Redepra daha çok anksiyete ya da uykusuzluk tedavisinde kullanılıyor. Ağrı kesicilerle aynı anda kullanıldığında ise uyuşukluk yani uyku halini ortaya çıkarabiliyor. İlacın en yaygın belirtilerinden birisi iştah açma bir diğeri ise uyku hali… Ortalama 20 dakika içinde uykuya daldıran bu ilaç zamanla kendine bağımlı hale getirebiliyor.

Redepra 15 Mg Bağımlılık Yapar mı?

Uzun vadede kullanıldığında farklı yan etkileri olduğu ortaya çıkan Redepra 15 mg bağımlılık yapar mı? sorusu ilaç kullanıcıları tarafından merak ediliyor. Bazı ruhsal ilaçlar kullanılırken yan etkilere sebep olabiliyor. Her ilacın kendi içinde farklı dozajı bulunuyor. İlacın kullanımda dozajı arttıkça yan etkileri ortaya çıkabiliyor.

Redepra gibi bazı ruhsal hastalıkları önleyici psikolojik ilaçların en büyük yan etkisi bağımlılık olabiliyor. Uzun süreli kullanımlarda farklı hastalık belirtilerini ortaya çıkaran Redepra, aniden bırakıldığında yoksunluk belirtileri ortaya çıkabiliyor. Bağımlılık etkisinin göstergesi; baş dönmesi, yorgunluk, dengesiz yürüme hali veya baş ağrısı gözlemlenebilir. Redepra 15 mg tabletin kullanım sıklığı 4 haftayı aştığında bağımlılık yaratabilir. İlacı almadan uyumakta zorluk çeken kişilerin sayısı günden güne artarken bırakılmaya çalışıldığında aşırı sinirlilik hali gözlemlenebilir.

Önemli Not: Burada yazılanlar bilgi amaçlıdır. İlacı almadan ve kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışınız.

Yorum yapın