Funit Kullananlar Yorumları (Nedir)

Funit kullananlar yorumları ile ilaca dair görüşlerini bildirir. Genelde sözlük ve forum siteleri üzerinden bu yorumlara ulaşmak mümkündür. Mantar sorununun tedavisinde kullanılan Funit hakkında hastaların yaptığı bazı yorumlar şu şekilde yansır;

 •  Uzun süredir mantar sorunu yaşıyordum. Doktor tavsiyesi ile kullanmaya başladım. Gerçekten etkili bir ilaç olduğunu söyleyebilirim.
 •  Ellerimde mantar çıktığında çok ağlamıştım. Doktora gidince bu ilacı yazdı. Tamamen geçmese de şuan mantarlar hafiflemiş durumda.
 • Ayak mantarının tedavisinde bu ilacın üstüne tanımıyorum. Cidden epeyce etkili bir ilaç.

Yorumlar yukarıdaki gibi ve benzeri şekildedir. Ancak yeni ilaç kullanacak kişiler sadece yorumları baz almamalıdır. Çünkü ilacın olumlu ve olumsuz etkileri hastadan hastaya göre değişir. Doktora danışmadan kullanılması kesinlikle tavsiye edilmez.

Funit Nedir?

Funit nedir; vajinal ve vücut mantarlarının tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Tırnak, ayak, el, göz, ağız ya da iç organlarda mantar durumu söz konusu olabilir. Mantarın türü ve hastanın mevcut durumu gibi ayrıntılar gözetilerek doktor tarafından uygunsa Funit reçete edilebilir. Olası yan etkilerin açığa çıkmaması adına kullanım dozu, süresi ve hasta için uygunluğu oldukça önemlidir. Doktorun belirttiği detayların dışına çıkmamanız tavsiye edilir.

Bu yazılarımızda ilginizi çekebilir;

Ürederm Lipo Fiyat (Yüze Sürülür Mü)

Eşini Telefona Kaydetme İsimleri: Romantik ve Eğlenceli Fikirler

Funit Nedir?
Funit Nedir?

Funit Hangi Hastalıkta Kullanılır?

Funit hangi hastalıkta kullanılır sorusuna mantar şeklinde yanıt vermek mümkündür. Mantar türleri oldukça fazladır. İnsan bedeninin her noktasında açığa çıkabilir. Vajina bölgesi başta olmak üzere iç organlara kadar bedende görülen mantarların doktor muayenesi ile teşhis edilmesi gerekir.  Hastalığın ve hastanın durumunu uygun gören doktor tarafından Funit reçete edilebilir. Kullanım dozu, süresi ve benzeri unsurlar hastadan hastaya göre değişir. Yine doktor tarafından belirlenen bu süreci dikkate almak oldukça önemlidir.

Funit Mantar İlacı Günde Kaç Kez Kullanılır?

Funit mantar ilacı günde kaç kez kullanılır sorusunun yanıtı doktorun belirttiği ve uygun gördüğü doza göre değişir. Her hasta için aynı kullanım süresi ve dozu olmayabilir. Ancak genelde günde 2 kez şeklinde kullanılması tavsiye edilir. Kesinlikle farklı hastaların kullanım şekli baz alınmamalıdır. Doktorunuza danışarak kullanım dozuna dair ayrıntılı bilgi talebinde bulunabilirsiniz. Doz ve süre tamamen sizin özelinizde doktorunuz tarafından ayarlanır.

Funit Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Funit ne kadar sürede etki eder diye merak edilir. Funit ilacını kullanmaya başladığınız ilk andan itibaren etkisini görmeye başlayabilirsiniz. Hatta içerdiği etkin madde ve diğer bileşenler ilacı bıraktıktan sonraki süre zarfında da vücudunuzda kalır. Bir süre daha kaldığı için etkisini de sürdürmeye devam eder. Etki süresi aynı zamanda hastadan hastaya göre de farklılık gösterebilir. Bu konuda doktorunuza danışarak ya da ilacın prospektüsünden detaylı bilgi edinebilirsiniz. Funit yan etkileri

Funit Kilo Aldırır Mı?

Funit kilo aldırır mı sorusuna hayır şeklinde yanıt vermek mümkündür. İlacın bilimsel olarak kilo alma ya da vermeye  yönelik herhangi bir etkisi söz konusu değildir. Pek çok hasta forum ve benzeri sitelerde kilo aldırdığına dair yorumlar paylaştığı için ilaca karşı yanlış bir algı oluşmuştur. Ancak bu tarz bir sonuç söz konusu olmayıp kişinin iştahıyla alakalı bir durumdur.

Funit Yan Etkileri

Funit yan etkileri her ilaç türünde de olduğu gibi etkin maddeye karşı alerji, yanlış kullanım veyahut da doz aşımı gibi durumlarda açığa çıkabilir. Yaygın olarak yansıyan ve ilacın prospektüsünde de yer alan yan etkilerinden bazıları kısaca şu şekildedir;

 • Aşırı duyarlılık.
 • Ciltte kaşıntı.
 • Deride döküntüler.
 • Kurdeşen.
 • Nefes darlığı durumu.
 • Soluk alıp vermede zorluk çekme.
 •  Yüz bölgesinde şişkinlik.
 • Ciltte kızarıklık.

Bu tarz yan etkiler görülebilir. Yukarıda yer alan tüm etkiler son derece önemlidir. En az biriyle karşı karşıya kalmanız durumunda kesinlikle ilaç alımını durdurarak hemen doktora başvurmanız gerekir. Çünkü Funit ilacını birden bırakmak da doğru değildir. Doktorunuz yan etki durumuna göre süreci en doğru şekilde yönetmenize yardımcı olacaktır.

Funit Kullananlar Kadınlar Kulübü

Funit kullananlar Kadınlar Kulübü forum sitesinde ilaca dair görüşlerini içeren yorumlar aktarır. Bu yorumlardan bazıları kısaca şu şekildedir;

 •  Ben ilacı kafama göre birden bırakmaya çalışmıştım. Baya cildimde inanılmaz kızarıklık ve ateş durumu oluşmuştu. O yüzden doktora danışmadan kesinlikle bırakılmaması gerektiğini öğrendim.
 • Vajinadaki mantarın tedavisinde doktorum reçete etmişti. İyi ki de kullanmışım. Gerçekten de son derece etkili bir ilaç.

Funit ilacına dair merak edebileceğiniz detaylara içeriğimiz boyunca yer verdik. Bu detayların tamamı sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. O nedenle de doktorunuza danışmadan ilaca başlamamalı ve bırakmamalısınız.

Yorum yapın