Çıraklık Okulu Bölümleri (İzmir, Konya, Antalya)

Bakanlık tarafından açılan mesleki eğitim merkezlerinde usta çırak ilişkisini geliştirerek hem teorik, hem de uygulamalı eğitimlere katılmak isteyenler meslek kazanımı için halk eğitim evlerine başvurabilir. Çıraklık ünvanından sonra kalfalık ve ustalık unvanı kazanılır. Çıraklık okulu bölümleri arasında şunlar yer alır:

  • Bilişim Teknolojileri
  • Güzellik ve Saç Hizmetleri
  • Elektronik Elektronik Teknolojisi
  • Muhasebe ve Finansman
  • Motorlu Araçlar Teknolojisi
  • Tesisat ve İklimlendirme Teknolojisi

İzmir Çıraklık Okulu Bölümleri

İzmir çıraklık okulu bölümleri Bakanlığa bağlı olarak hizmet veren Mesleki Eğitim Merkezleri aracılığı ile okunabilir. 4 yıllık çıraklık eğitimi süresi boyunca belirlenen bölümler için hizmet vermek isteyenler İzmir’deki Türkiye’nin en büyük çıraklık ve kalfalık merkezini tercih edebilir. 133 farklı meslek dalında hizmet veren İzmir çıraklık okulu ayakkabıcılıktan cilt bakımına, fotoğrafçılıktan kuyumculuğa, ağaç işlerinden elektrik elektronik alanına kadar yüzü aşkın meslek dalında eğitim hizmeti sunuyor.

Konya Çıraklık Okulu Bölümleri

Bakanlık tarafından çıkarılan kanun kapsamında çıraklık sözleşmesini imzalayarak haftanın bir günü 8 ile 10 saat teorik eğitimi görecek olan kişiler hangi bölümlerde çıraklık yapılabilir? sorusunu araştırıyor. Konya çıraklık okulu bölümleri Konya’daki Mesleki Eğitim Merkezleri tarafından veriliyor. Aylık ortalama 17.800 TL maaşla çıraklık okulunda çalışmak isteyenler belirtilen katılım şartlarını karşıladığında hizmet verebiliyor.

Bu yazılarımız ilginizi çekebilir;

Akılda Kalıcı Ders Çalışma Teknikleri: Başarınızı Arttıracak Stratejiler

Geleceği Parlak 2 Yıllık Bölümler

Konya Çıraklık Okulu Bölümleri

Antalya Çıraklık Okulu Bölümleri

Antalya çıraklık okulu bölümleri tercih edilirken meslek süresi, öğrenim dönemi boyunca alınacak ücret ve hangi bölümlerde eğitim alınabileceği merak ediliyor. En çok tercih edilen bu bölümler arasında güzellik ve saç bakım hizmetleri ile muhasebe ve finansman öne çıkıyor. Erkek ve kadın kuaförlüğü ile cilt bakım ve makyaj üzerine eğitim almak isteyenler Antalya çıraklık okulunu tercih ediyor.

Son dönemlerde teknolojik gelişmelerle beraber öne çıkan tesisat teknolojisi ve iklimlendirme bölümü günden güne talep sayısı artan bölümler arasında yer alıyor. Bu bölümü tercih edecek olanlar iklimlendirme sistemleri başta olmak üzere; su arıtma, soğutma ve iklimlendirme, ısıtma ve sıhhi tesisat, güneş enerjisi ve tesisat sistemleri hakkında eğitim alıyor.

Yorum yapın