Bi-Profenid Kullananlar Yorumları: İlaç Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bi-profenid kullananlar yorumları forum ve sözlük sitelerinde aktif olarak yayınlanır. Daha önce ilacı kullanan kişiler hem olumlu hem de olumsuz etkilerine dair görüşlerini bildiren yorumlar sunar. Ancak bu yorumlardaki etkiler hastadan hastaya göre farklılık gösterir. Bu nedenle de doğrudan baz alınmamalı ve ilaçlar bu yorumlara göre kesinlikle kullanılmamalıdır. Fikir vermesi adına ilacı kullanan bazı hastaların yorumları kısaca şöyledir;

 • Migren artık hayatımı mahvetmeye başlamışken doktorumun reçete edip beni iyileştiren o ilaç.
 • Şiddetli diş ağrısı çektiğim zaman bu ilacı kullanıyorum. Ortalama yarım saat içinde ağrımın geçmesini sağlıyor.
 • Adetliyken çok ağrı çekiyorum. Bir arkadaşımın tavsiyesiyle adet ağrıları döneminde kullanıyorum. Gayet etkili ve ağrımı kesen bir ilaç.

İlacı kullanan bazı kişilerin yorumları yukarıdaki gibidir. Bu yorumlar baz alınmayıp sadece doktorun önermesi ya da reçete etmesiyle belirtilen doz ve süreye dikkat edilerek kullanılması gereken bir ilaçtır.

Bi-Profenid Ne İçin Kullanılır?

Bi-profenid ne için kullanılır sorusunun yanıtı oldukça kapsamlıdır. Çünkü çeşitli hastalıkların tedavisinde ya da ağrı türlerinde sıkça kullanılan bir ilaçtır. İlacın prospektüsünde yer alan detaylara göre en sık şu amaçlarla kullanılan bir ilaçtır;

 • Bi-profenid etken maddesi ketoprofen olan, ağrı kesici ve iltihap giderici bir ilaçtır. Yaygın olarak adet sancısı tedavisinde kullanılır.

Doktorlar genelde adet sancısı şikayeti olan kadınlara bu ilacı reçete eder. Ancak hastalar diş ağrısı, migren ağrısı ve benzeri ağrı durumlarında da bu ilaca başvurabiliyor. Doktora danışmadan kullanılması sağlıklı ve doğru olmayı yan etkilerin açığa çıkmasına sebebiyet verebilir.

İlginizi çekebilir;

Eczanelerde Satılan En Etkili Zayıflama Hapı

Dünyanın En Hızlı Saç Uzatan Formülü Evde

Bi-profenid ne için kullanılır?
Bi-profenid ne için kullanılır?

BiProfenid Diş İltihabına İyi Gelir Mi?

Biprofenid diş iltihabına iyi gelir mi sorusuna iltihap giderici etkiye sahip olduğu için evet olarak yanıt verilebilir. Ancak doktor bilgisi dışında her diş iltihabı türünde kullanılması kesinlikle tavsiye edilmez. Hem ağrı kesici hem de iltihap giderici etkilerini bir arada sunar. Bu nedenle de diş iltihabına bağlı ağrı çeken hastalar ağrı kesici olan Bi-profenid ilacına sıklıkla başvurur. Yaş, kullanım dozu ve süresi gibi detaylar oldukça önemlidir. Bu nedenle de sadece doktor bilgisi ve önerisi ışığında kullanmaya özen göstermeniz gerekir.

Bi- ProfenidYan Etkileri

Bi-profenid yan etkileri doz aşımı ve yanlış kullanım gibi durumlarda açığa çıkabilir. Bu tarz durumların oluşmaması adına mutlaka doktorunuza danışarak kullanmanız tavsiye edilir. İlacın prospektüsünde yer alan detaylara göre sık görülen yan etkilerinden başlıcaları kısaca şu şekildedir;

 • Nefes almada zorluk,
 • Hırıltı,
 • Yüz, dudak ve ağız bölgesinde şişkinlik,
 • Mide bulantısı,
 • Kusma,
 • Baş ağrısı,
 • Kaşınma ve döküntü

En yaygın görülen yan etkiler yukarıda sıralanan şekildedir. Bu yan etkilerden en az biriyle karşılaşmanız halinde hemen ilaç alımını durdurarak doktorunuza bilgi vermenizde yarar vardır. Aksi durumda kalıcı yan etki hasarlarına maruz kalabilirsiniz.

BiProfenid Günde Kaç Kere İçilir?

Biprofenid günde kaç kere içilir sorusunun yanıtı hastadan hastaya göre değişir. Doktor tarafından reçete edilirken mutlaka kullanım talimatı hakkında detaylar da verilir. Bu detaylar dışında kullanılması ciddi yan etkilerin oluşmasına neden olabilir. Genel olarak günde 2 defa birer doz şeklinde kullanılır. Yine de doktorunuz ya da eczacınıza danışmadan kullanmamaya özen göstermeniz tavsiye edilir.

Bi-Profenid Kullananlar Yorumları Kadınlar Kulübü

Bi-profenid kullananlar yorumları kadınlar kulübü forum sitesinde aktif ve yaygın olarak yer alır. İlacı yeni kullanacak kişiler genelde ilacın yorumlarına göz atar. Nitekim her ilacın her hastada aynı etkiyi göstermediğini vurgulamak gerekir. Bu nedenle de doktorunuzun direktiflerine uygun bir kullanım süresi ve dozu uygulamanız en doğru seçim olacaktır. Merak edenler için yine de bazı kullanıcı yorumları şu şekilde yansır;

 • Adet ağrısı anlatılma yaşanır. Sadece bu ilaç benim adet ağrılarımı dindirmeyi başardı.
 • Her regl dönemimde şiddetli ağrının yanı sıra migrenim de tutuyor. Doktorum reçete edince kullanmaya başladım. Keşke daha önce keşfetseydim.
 • Bana biraz ağır geldiği için yarım doz kullanmam tavsiye edildi. Ama o bile gayet ağrılarımı dindirmeye yetiyor.

Bi-profenid hakkında merak edilen soruların yanıtlarına içeriğimiz boyunca yer verdik. Yer verdiğimiz tüm detaylar sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Bu noktada ilacı kullanırken sadece doktorunuzun bilgi ve onayına başvurmanız tavsiye edilir.

Yorum yapın