Advantan Krem Fiyat Değerlendirmesi: Uzman Görüşleri ve Kullanıcı Yorumları

Advantan krem fiyat detayları 2024 yılında ilaç gruplarına gelen zam oranlarına göre düzenlendi. Türkiye’de hizmet veren tüm eczanelerde genel satış fiyatı aynıdır. Ancak reçeteli, reçetesiz, sigortalı ya da sigortasız olmak durumuna göre fiyatları farklılık gösterebilir. İlacın farklı versiyonları için en güncel fiyat detayları 2024 yılında şu şekildedir;

 • Advantan%0,1Krem 30 G Fiyatı: 64,5 TL
 • Advantan%0,1 Merhem 30 G Fiyatı: 64,5 TL
 • Advantan%0,1 Yağlı Merhem 15 GR Fiyatı: 65 TL
 • AdvantanM %0,1Emulsiyon 50 G Fiyatı: 92 TL
 • AdvantanS %0,1Çözelti %0,1 20 ML Fiyatı: 86,5 TL

Güncel Advantan merhem ve krem fiyatları yukarıdaki gibidir. İlacı alacağınız eczaneden kimlik ve reçetenizle birlikte (reçete varsa) ilaç fiyatını sorgulayabilirsiniz.

Advantan Krem Ne İçin Kullanılır?

Advantan krem ne için kullanılır sorusunun yanıtına ilacın prospektüsünden ulaşmak mümkündür. Advantan krem doktor tarafından muayene neticesinde reçete edilerek kullanılması gereken bir ilaçtır. Genel olarak şu şikayet ve belirtilerin tedavisinde kullanılır;

 • İltihaplı deri tepkileri,
 • Alerjik deri tepkileri,
 • Kızarıklık ve deri kalınlaşması durumu,
 • Deri yüzeyinde oluşan tabakaların tedavisinde,

Advantan yukarıda yer alan ve benzeri tüm deri sorunlarından kaynaklı belirtilerin hafiflemesi adına reçete edilip kullanılan bir kremdir. Kremin kullanım dozu, süresi ve sıklığı hastadan hastaya göre değişerek doktor tarafından belirlenir.

İlginizi çekebilir;

Eczanelerde Satılan En Etkili Zayıflama Hapı

Madecassol Yüzümü Mahvetti: Cilt Bakımımda Yapılan Yanlışlar

Advantan Krem Ne İçin Kullanılır?
Advantan Krem Ne İçin Kullanılır?

Advantan Kremde Kortizon Var Mı?

Advantan krem de kortizon var mı sorusu kortizona karşı alerjisi olan kişilerin merakla araştırdığı bir sorudur. Aynı zamanda kortizonun kilo aldırdığına dair yaygın yanlış bir görüş söz konusu olduğu için de ilacın içeriği merak edilir. Advantan krem kortikoid ilaç grubunda yer alır. Dolayısıyla da kortizon içerikli bir ilaç olduğunu söylemek mümkündür. İlacı reçete eden doktorunuza kortizon alerjiniz varsa mutlaka bildirmeyi ihmal etmemeniz gerekir.

Advantan Günde Kaç Kez Kullanılır?

Advantan günde kaç kez kullanılır sorusuna ortalama olarak günde 1 kez şeklinde yanıt vermek mümkündür. Tedavi sürecinde kullanım süresi ve şekli hastadan hastaya göre değişebilir. Ancak 12 haftayı geçmemesi tavsiye edilir. Doktorunuz ilacınızı reçete ederken size en uygun olan kullanım talimatlarını da not düşecektir. Belirtilen kullanım dozu ve süresinin dışına çıkmanız halinde ilacın yan etkileriyle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Advantan Krem Kullananlar Kadınlar Kulübü

Advantan krem kullananlar Kadınlar Kulübü forum sitesi üzerinden ilaca dair görüşlerini bildiren yorumlar aktarır. Bu yorumlar ilacı ilk kez kullanacak kişilerce sıkça merak edilir. Normal şartlarda olumlu ve olumsuz etkileri her hastada farklıdır. Bu nedenle de sadece yorumlar baz alınarak kullanılmamalıdır. Yine de merak edenler için Advantan hakkında yapılan bazı kullanıcı yorumları şu şekilde yansır;

 • Kollarımda durduk yere kızarıklık başlayınca doktorum reçete etmişti. Ben son derece düzenli kullanıp etkisini gördüm.
 • Cildimdeki iltihaptan bıkmışken tanıştığım mucizevi kremdir. Gerçekten son derece etkili bir krem.
 • Ben doktora hiç sormadan arkadaşımın tavsiyesiyle kullanmıştım. Benim cildimde daha fazla kızarıklığa neden oldu. Muhtemelen içindeki bir maddeye alerjim vardı.

Advantan hakkında yapılan bazı kullanıcı yorumları yukarıdaki gibi ve benzeri şekildedir. Bu yorumları dikkate almadan sadece doktorunuza danışarak kullanmanız yararlı olacaktır.

Advantan Krem Yüze Sürülür Mü?

Advantan krem yüze sürülürmü sorusuna evet diyebiliriz. Advantan krem hastalıklı deriye uygulanır. Eğer yüz bölgenizdeki bir şikayetten ötürü kullanmanız gerekiyorsa, günde 1 kez ince bir tabaka halinde kullanabilirsiniz. Tabi kullanım şekli, dozu ve süresi hakkında doktorunuzun direktifleri dışına çıkmamanız gerekir.

Advantan kreme dair merak edebileceğiniz detaylara yer verdik. Tüm bu detaylar sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Doktora muayene olmadan ve danışmadan kullanmanız kesinlikle tavsiye edilmez.

Yorum yapın