Bakır Kablonun Fiyatı Ne Kadar?

Doğadaki en iletken metallerden biri olan bakır kablonun fiyatı ne kadara satılıyor, alıcı buluyor? Geri dönüşüm açısından en değerli olan ve en çok aranan bu metal için rekabet oldukça büyük. Bakır fiyatları hemen hemen günlük değişmektedir. Yeni olanlar ton başına hesaplanırken geri dönüşümü sağlanan madenler ise kilo ile değerlendirilmektedir.

Kullanım değerine göre güncel hurda bakır fiyatları 70 TL ile 160 TL arasında müşteri bulmaktadır.

Henüz kullanmamış, piyasada yeni olarak satılan ürünler ise kalınlık, incelik, uzunluk durumuna göre değişken fiyatlarda satışa sunulmuştur.

Hurda en çok nerede bulunur?

Geri dönüşüme müsait olan her ortamda hurda bulmak mümkündür. Hurdanın bulunabileceği en ideal ortamlar özellikle metal değeri oranı ürünler için yıkım sahasıdır. Eski binalar veya depremde hasar görmüş olan her türlü bin a hurda toplamak için müsaittir.

Soyulmuş bakır kablonun kilosu ne kadar?

Piyasada soyma bakır olarak nitelendirilen bu ürün güncel olarak yaklaşık 165 TL’dir. Bu fiyat kilogram başı olarak verilmektedir.

Piyasada antigron kırma bakır, Ttr kırma bakır, lama bakır ve soyulmuş bakır olarak da isimlendirilir.

Bakır Kablo

Hurda bakır kilosu ne kadar?

  • Hurda olarak satılan bakır kablolar yanık, boru ve bobin içerisinde olmaları halinde kilosu yaklaşık 140 TL’dir.
  • %98 külçe bakır içeren hurda ise 145 TL civarındadır.
  • Kırıkhan bar kırma Bakır da hurda olarak 144 TL’dir.
  • Talaş halinde satılan bu değerli metal ortalama 142 TL’den alıcı bulunmaktadır.

Bir kilo kablodan ne kadar bakır çıkar?

Kablo %100 metal değildir, dış kısımları koruma amaçlı plastikten oluşmaktadır. Dolayısıyla bakırın oranı çeşitlerine göre değişmek ile birlikte yaklaşık bir değer vermek mümkündür. 1 kilo kablodan ne kadar bakır çıkar, derseniz de yaklaşık bir ifade ile; elde edilen hurdanın yüzde 65’i geri dönüşüme uygun diyebiliriz. Bunu da kilo ile orantılarsak 1 kilo kablodan 650 gram civarında bakır elde etmek mümkündür.

Hurda nereye satılır?

Geri dönüşüm sayesinde elde edilen hurda bu işi meslek haline getirmiş hurdacılara satılır. Yakın çevrenizde özellikle bakır hurda satın alan çok sayıda esnaf vardır.

Eğer siz de yoğun miktarda bu değerli metalden satış yapmayı düşünüyorsanız, size yakın bir hurdacı ile görüşüp, güncel bakır kablo fiyatı ne kadar öğrenip pazarlık yapabilirsiniz. Bilhassa tamirat, tadilat yapacak olanların ortaya çıkacak olan değerli hurdaları geri dönüşüme kazandırarak hem ülke ekonomisine hem de doğaya katkı sağlamaları beklenir.

Hurda en çok nerede bulunur?

Geri dönüşüme müsait olan her ortamda hurda bulmak mümkündür. Hurdanın bulunabileceği en ideal ortamlar özellikle metal değeri oranı ürünler için yıkım sahasıdır.

Soyulmuş bakır kablonun kilosu ne kadar?

Piyasada soyma bakır olarak nitelendirilen bu ürün güncel olarak yaklaşık 165 TL’dir.

Bir kilo kablodan ne kadar bakır çıkar?

1 kilo kablodan ne kadar bakır çıkar, derseniz de yaklaşık bir ifade ile; elde edilen hurdanın yüzde 65’i geri dönüşüme uygun diyebiliriz.

Yorum yapın